Okłady z rycyny

Okłady z rycyny

Rycyna

Olej rycynowy jest wyciągiem z nasion rośliny RICINUS COMMUNIS zwaną Dłonią Chrystusa. Olej był znany i używany w medycynie ludowej od najdawniejszych czasów. Edgar Cayce wskazał na jego wiele dodatkowych zalet szczególnie przy leczeniu narządów wewnętrznych i urazów. Stosowanie okładów z rycyny leczy niekiedy w sposób graniczący z cudem wiele bardzo kłopotliwych chorób, takich jak; owrzodzenie żołądka, dwunastnicy, zapalenie jelita grubego, woreczka żółciowego, zaparcia, zaburzenia czynności wątroby, marskość wątroby, artretyzm, zapalenie okrężnicy, nadciśnienie, biegunki, zapalenie nerek, zapalenie kości i stawów, hemoroidy, krwiaki, bóle głowy, wszystkie choroby skórne i kobiece.

 

Dlaczego olej rycynowy ma takie działanie???

Gdy stosujemy okład na jakiś obszar, który jest uszkodzony lub tam, gdzie występuje stan zapalny, tkanka komórkowa, gdy usunięte z niej zostaną toksyny, może zacząć reagować w tym obszarze bardziej normalnie, wydaja blokującą toksynę i dzięki temu zdolna jest zając się infekcją czy też zapaleniem.

 

Wykonanie.

Najpierw trzeba przygotować kawałek flaneli, o wielkości miejsca, na który chcemy wykonać okład. Następnie trzeba nalać na flanelę pewną ilość oleju rycynowego, nie poplamimy niczego, jeśli pod materiał położymy kawałek folii. Flanela powinna być wilgotna, ale nie ociekająca olejem. Następnie przykładamy ją na miejsce wymagające leczenia. Na wierzch kładziemy gorący termofor, jeśli skóra jest wrażliwa na ciepło, możemy termofor zawiną w ręcznik.

Okład powinien pozostawać na miejscu około godziny do półtorej. Później skórę należy oczyścić wodnym roztworem sody oczyszczonej sporządzonym przez dodanie dwóch małych łyżeczek sody na 1 litr wody.

Flaneli użytej do okładów nie trzeba wyrzucać po jednym razie, można ją stosować przez trzy kolejne dni.

Okład stosujemy tak długo, aż nastąpi całkowita poprawa. Na przykład przy mięśniakach, cystach, tłuszczakach wymaga to kilku miesięcznego systematycznego okładania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *