Gelenk Fit

GELENK-FIT to kompozycja najskuteczniejszych składników w technologii szybkiego transportu najlepiej przyswajanych przez organizm ( płynna forma ). Glukozamina i chondroityna są wytwarzane w procesach biochemicznych przez organizm. Z wiekiem w wyniku starzenia się oraz innych czynników zewnętrznych ilość tych składników ulega znacznemu zmniejszeniu. Kości stają się coraz cieńsze, kruche i tracą swoją ”gęstość”. Zmniejsza się ilość mazi stawowej, chroniącej stawy przed nadmiernym naciskiem, tarciem i ścieraniem się kości. Chrząstka, wiązadła i ścięgna ulegają przewlekłym zapaleniom. Prowadzi to do nasilającego się bólu, sztywnienia stawów i powolnej degeneracji aparatu ruchu. Należy więc pamiętać, że chrząstki stawowe działają niczym zderzaki i amortyzatory, które zapobiegają ścieraniu się powierzchni stawowych nasad kości. Tkanka chrzęstna ulega zniszczeniu i wysycha jak piana wyrzucona na morski brzeg.

Gelenk Fit

Przyczyny zmian, na które nie masz wpływu Przyczyny, które zależą od ciebie
WIEK NADWAGA
ZUŻYCIE MECHANICZNE-ŚCIERANIE BRAK RUCHU
WYPADKI-USZKODZENIA STYL ŻYCIA
WPŁYW HORMONÓW OBCIĄŻENIA FIZYCZNE
OBCIĄŻENIA PSYCHICZNE GENY

 

Dzięki czemu Gelenk Fit jest tak skuteczny ?

Preparaty zawierające glukozaminę i chondroitynę są bardzo często polecane jako sposób na zmniejszenie bólów stawów, pleców etc. Lekarze zalecają je przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach zapalnych stawów oraz po urazach i przy źle wyleczonych uszkodzeniach. Glukozaminę w różnej postaci stosują z powodzeniem osoby chore, sportowcy, ludzie cierpiący na choroby zwyrodnieniowe oraz w wyniku urazów, uszkodzeń, przeciążeń etc.

FitLine Gelenk Fit + CRA to pierwszy preparat z glukozaminą i chondroityną podawany jako napój. Stworzono go z zastosowaniem opatentowanych przez producenta technologii dających maksymalną możliwą przyswajalność składników.

Składniki czynne (glukozamina i chondroityna) są doskonale przyswajane. Dzięki temu preparat daje efekty lepsze niż większość produktów o podobnym składzie. Pierwsze odczuwalne efekty występują u większości osób już po kilku dniach stosowania.

Fachowe informacje o produkcie

Glukozamina, jako budulec tkanki łącznej, znacząco przyczynia się do zachowania dobrego stanu chrząstki stawowej i odnowienia zapasu mazi stawowej. Produkcja glukozaminy zmniejsza się z wiekiem. Zapewnienie organizmowi stałego źródła glukozaminy i chondroityny pomaga zachować zdrowe chrząstki stawowe.

Chondroityna to mukopolisacharyd odgrywający kluczową rolę w wytwarzaniu proteoglikanów chrząstki stawowej. Działa przeciwbólowo, zwiększa ruchowość i stabilizuje szerokość szpary stawowej. Kwas chondroityno-siarkowy będący podstawowym składnikiem kości jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, bierze udział w ich metabolizmie i regeneracji. Ma ogromny wpływ na wytrzymałość i sprawność stawów.

Glukozamina i chondroityna działają jako zespół
Działają przeciw zużyciu stawu
Służą do odbudowy zniszczonej chrząstki
Zmniejszają podatne do zapaleń stawy przy zużyciu stawów
W istotny sposób przyczyniają się do utrzymania w kondycji i jakości życia aż do późnego wieku.

Algi (CRA – crustose red algae) to bogate źródło wielu witamin (A, B1, B2, B6, niacyna i witamina C) ułatwiających przyswajanie i wchłanianie. Witamina C jest ważna także dla prawidłowej syntezy kolagenu, będącego głównym składnikiem tkanki łącznej. Algi są także bogate w jod, potas, żelazo, magnez i wapń. Potrawy z alg są ważnym elementem diety w krajach dalekiego wschodu, gdzie jest znacznie mniej problemów ze zdrowiem.

Połączenie glukozaminy i chondroityny gwarantuje wielokierunkową poprawę szybkości regeneracji stawów i zwiększenie odporności zarówno chrząstki, jak i kości na mikrourazy. Dodatek ekstraktu oraz technologia NTC alg powoduje radykalne zwiększenie przyswajalności składników i poprawę efektów działania.

Stosowanie: Wsypać 3 g proszku (łyżeczka – miarka jest wewnątrz opakowania) rozpuścić w 0,5 szklanki niegazowanej wodzie lub innym napoju. Wypić bezpośrednio po wymieszaniu. Najlepiej jest wypić na czczo.

Skład: siarczan glukozaminy (ze skorupiaków), siarczan chondroityny (z ryb), CRA (crustose red algae) – ekstrakt z alg, witamina C, proszek z alg.
Zawartość netto:2x 270 g.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *