Wątroby

Ten największy organ ludzkiego organizmu pełni ponad 500 różnych funkcji. Pracuje jak gigantyczne laboratorium chemiczne, przetwórnia, magazyn i dyspozytornia, pobudza procesy trawienia i przyswajania, pomagając śledzionie, produkuje żółć niezbędną do trawienia tłuszczów i cholesterol konieczny do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki.

watroba

Gdy źle pracuje, powoduje brak lub nadmiar apetytu, nieregularne wypróżnienia, zgaga, gazy oraz skurcze i bóle żołądka, oraz jelit.

Zwierciadłem wątroby są oczy, nie ważne, czy chorujemy na zapalenie spojówek, jaskrę czy zaćmę. Aby poprawić wzrok, musimy wspomóc wątrobę. Wątroba odpowiedzialna jest za ścięgna, mięśnie, stawy i paznokcie.
Najważniejszą funkcją wątroby to rozkładanie i neutralizacja wszelkich toksyn, które dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem czy wdychanym powietrzem.
Ta funkcja jest jednak upośledzona, jeśli wątroba niedomaga, a niedomaga, bo jej nie szanujemy. W milczeniu znosi naszą beztroskę. Wątroba nie boli, bo nie jest unerwiona. Gdy maltretowana powiększa się, rozciąga otaczającą ją torebkę ochronną i napiera na sąsiednie organy. Stąd nieprzyjemne uczucie kłucia w boku czy rozpierania pod żebrami.
Każde nadwerężenie tkanek wątroby oznacza zaburzenia jej funkcji. Szkodzi jej nie tylko wirusowe zapalenie wątroby, ale także nadużywanie leków, obżarstwo, wdychanie szkodliwych związków chemicznych, np. farb czy środków owadobójczych, nie mówiąc już o dymie tytoniowym.
Wątroba ma zdolność rozkładania kwasów tłuszczowych, tworzenia z nich tłuszczów i przesyłania ich dalej do całego organizmu. Ta zdolność jest jednak ograniczona. Gdy tłuszczu jest za dużo, wątroba powiększa się i nie funkcjonuje właściwie.
Zatłuszczenie wątroby pojawia się przy źle leczonej cukrzycy, ciężkostrawnej diecie i nadużywaniu niektórych leków. Do najbardziej szkodliwych należą paracetamol, antybiotyki, niektóre środki antykoncepcyjne, przeciwgruźlicze i przeciwzapalne.
W sprzyjających warunkach wątroba zregeneruje swoje uszkodzone tkanki. Aby jednak mogła skorzystać ze swych cudownych zdolności, niezbędna jest twoja pomoc.
UWAGA! Przyrost wagi jest oznaką, że wątroba jest przeciążona szkodliwymi substancjami i przestała rozkładać tłuszcz! Jeśli nadwaga jest dłuższy czas, dochodzi wtedy do zatłuszczenia i przekrwienia organu. Spalanie tłuszczu stopniowo maleje i następuje przyrost tkanki tłuszczowej.
Aby pozbyć się warstwy tłuszczu z brzucha, należy zlikwidować wewnętrzny tłuszcz, bardzo niebezpieczny, gdyż zawiera najwięcej toksyn. Gdy nasza wątroba jest mocno obciążona, cierpią na tym wszystkie narządy naszego organizmu. Duży brzuch wywiera nacisk na cały układ pokarmowy i inne organy, blokując ich prawidłowe funkcjonowanie.

Przykładowo naczynia krwionośne powiększając się i ograniczają przepływ krwi. Toksyczna wątroba jest niezdolna, rozkłada nadnerczy hormon aldosteron, który gromadzi sól i wodę oraz powstrzymuje potas, właśnie to może przyczynić się do wzrostu ciśnienia krwi.
Toksyczna wątroba nie ma zdolności do kontrolowania glukozy, co powoduje:
– łaknienie na cukier
– nadwagę
– przyrost grzyba Candida Albicans/Bielnika Białego
– traci zdolność przetwarzania toksyn-co powoduje, że przedostają się one do krwiobiegu i wywołują reakcje immunologiczne. Dlatego nasz system odpornościowy przepracowuje się, zbierają się płyny i możemy nabawić się zapalenia stawów.
Natomiast w przypadku odchudzania się taka wątroba nie jest w stanie spalać tłuszczu, co blokuje wszelkie próby utraty wagi.
Jeżeli chcemy być zdrowi i schudnąć to mamy jedyny sposób poprzez oczyszczenie organizmu z obecnych złogów tłuszczu oraz unikanie pokarmów, które spowodują jego powrót.
Do najbardziej szkodliwych produktów należą:
– paracetamol, antybiotyki/są one również w produktach białkowych
– środki antykoncepcyjne
– środki przeciwgruźliczne,
– środki przeciwzapalne
– środki obniżające cholesterol,
– środki przeciwcukrzycowe
– leki obniżające poziom trójglicerydów
Groźne są także występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny (w wędlinach), leki farmakologiczne, antybiotyki, pozostałości po lekach weterynaryjnych oraz mykotoksyny. Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji.
Produkty szkodliwe, które spożywamy codziennie to:
– kawa
– cukier, który jest niestety wszędzie
– tłuszcze
– produkty skrobiowe (zwłaszcza białej mąki)
– wszystkie produkty na bazie drożdży
– alkohol
– mięso